Rastú ako huby po daždi - zľavy

Autor: nikola krekanova | 5.8.2011 o 21:05 | (upravené 8.8.2011 o 22:42) Karma článku: 4,78 | Prečítané:  1511x

Zrejme nie som jediný človek, ktorý v poslednom čase zaznamenal vznik viacerých, ba priam mnohých webových stránok, ktoré vo svojom názve a predmete činnosti nesú slovko zľava...

Nechcem tu nikomu robiť meno, alebo vari získavať nových zákazníkov, ale iste ste mnohí  reklamu týchto serverov zaznamenali aj na sociálnych sieťach, či rôznych iných stránkach.  SKutočne, za posledné obdobie vyrástli ako huby po daždi a zrejme sa im darí, keďže vznikajú stále nové a nové. Názvy ako zľavomat, zľaváčik, zľavy, lacno a samozrejme iné, ukrývajú vo svojom obsahu veľmi zaujímavú ponuku. Tak čo sa stane, keď navštívim ktorúkoľvek z týchto stránok?

Zachvátia ma príjemné ponuky, sypú sa z každého rožka každej tejto stránky, zoradené podľa najaktuálnejších a najlepších produktov, ktoré si máte okamžite zakúpiť, samozrejme, za jedinečnú a bezkonkurenčnú cenu, pretože daná akcia sa končí v každej sekunde. (Tak trochu mi to pripomína otravný "predaj cez televíziu"). Mnohokrát môže ísť o luxusné ponuky, či produkty, ktoré táto stránka ponúka so zľavou aspoň 20% či oveľa vyššou, na akú už určite nikdy a nikde nenatrafíte!!!

Dnes som tak objavila dovolenku v Thajsku, 8 dní za 360€(cena bez letenky, avšak obrázky, ktoré poskytovateľ akcie ponúkol boli ako priamo vystrihnuté z photshopu, jednoducho nádhera! raj na zemi ...skutočne!), čo bola cena po zľave 50%. Ďalšou skvelou ponukou bol 11 dňový zájazd do Primorska za 460€, pričom v tejto cene už bola zahrnutá aj letenka a všetky letiskové poplatky. Aj v tomto prípade boli všetky fotografie tak nesmierne lákavé, že človek by si povedal, (mať tak zbytočných 460€, hneď to kupujem!). Stránka, na ktorej mohli zákazníci toto nájsť ponúkala ďalej thajské masáže, výlety na Slovensku, do kúpeľov či Tatier a ešte pár iných lákavých vecí.

Ďalšia podobná stránka ponúkala zľavy, či akcie rozdelené regionálne a v menšom rozsahu, čo znamená asi to, že ste mohli zájsť na pizzu za 3€, do kaderníctva, kde bežne za strihanie zaplatíte 20€, teraz len 5€, alebo si kúpiť balíček luxusnej telovej kozmetiky, a podobné iné, menšie akcie, ale samozrejme tiež za super ceny !

Ostatné servery ponúkali v podstate podobné produkty, či akcie.

Neskôr som sa dozvedela, že táto, pre niekoho možno novinka, sa nazýva Tuangou /twangoo/ alebo po našom skupinové nakupovanie.  Spoločnosť, alebo zrejme jednotlivec, ktorý prevádzkuje takýto "zľavový" server sa dohodne na každej jednej ponuke s obchodníkom, ktorý mu ju "predá", s podmienkou, že si danú ponuku (výlet, masáž a pod.) kúpi stanovený počet ľudí.  Ak sa záujemcov nazbiera dostatok, človek, ktorý si to kúpi, si to zaplatí a dostane voucher /kupón/, ktorý potom pri uplatnení si akcie predloží obchodníkovi. Týmto je podľa všetkého vaša transakcia a nákup ukončený a môžete buď baliť kufre, alebo sa tešiť na jedlo, kozmetiku, masáž a iné.

Na nejednom z týchto serverov máte ako záujemca dokonca možnosť spoluúčasti na získavaní lákavých ponúk na predaj. Znamená to asi toľko, že keď sa pridáte do tímu podnikavcov, ktorí hľadajú firmy a obchodníkov ochotných ponúknuť zľavu pre daný zľavový server, jednoducho a celkom rýchlo si na tom môžete privyrobiť.

Naozaj to znie veľmi zaujímavo. Osobnú skúsenosť s takýmto skupinovým nakupovaním zatiaľ nemám. Je však možné, že ak ma nejaká ponuka veľmi zláka, a samozrejme, bude mať o ňu záujem dostatočný počet ľudí, kúpim si ju. Neviem. Stále však mám v sebe akýsi otáznik, či kvapku nedôvery. Lebo, ako sme sa už viac ráz poučili, nie všetko lacné, je dobré a nie je všetko zlato, čo sa blyští. A teda, čo ak je v celom tomto skvelom obchode nejaký háčik??? Veď predsa, obchodník, ktorý zľavu predá na server, na tom chce predsa niečo zarobiť, a aj majiteľ serveru na tom chce niečo zarobiť a dokonca aj ja, ak sa k nim pridám, ako človek, ktorý dohadzuje nové ponuky, na tom chcem niečo zarobiť. Tak potom, aká je skutočná cena všetkých produktov, výletov a vecí, ktoré tieto zľavové stránky ponúkajú ?

PS: Ak máte niekto skúsenosti s týmto druhom nákupu, prosím napíšte mi, či sú pozitívne, alebo negatívne. ď.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

SVET

V jadre Únie už sme, je na Ficovi, čo ďalej

Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.


Už ste čítali?