emiláčik alebo o novej zoznamke

Autor: nikola krekanova | 14.8.2012 o 20:40 | (upravené 14.8.2012 o 21:24) Karma článku: 6,00 | Prečítané:  1698x

Skutočne je naša doba natoľko hektická, a ľudia sa až tak zmenili, že už nedokážeme nadviazať normálne vzťahy? Myslím naživo, ako dvaja živí ľudia, ktorí sa nepotrebujú schovať za nick či prezývku... Zdá sa to len mne, alebo už aj nás zaplavil ďalší americký trend - online serióznej zoznamky, ktorá vám nájde partnera podľa vašich predstáv?

.... bohužiaľ sa mi to nezdá. Koncept virtuálneho zoznámenia sa a rozhovoru a "milované" sociálne siete tu  máme dlhšie.  Spočiatku to všetko zažilo obrovský boom, ako všetko nové, časom, keď sa to okuká, ľudia upustia alebo ostanú. Čosi si zachová vážnosť a aspoň aký-taký štatút serióznosti, čosi sa vyparí nadobro, alebo to preberie vlajočku podprahovky bez úrovne... a to všetko tvoríme my, ktorí sa tam registrujeme, ktorí tam dávame svoje fotky, príspevky, my, ktorí si tam píšeme.

Neviem či sa v tomto neľudskom virtuálnom a krvilačnom svete objavila štvrbinka v reťazci, ktorú treba zaplniť, ale jednej nemeckej "firme" sa to asi zdalo. Preto priniesla novú formu virtuálnej reality, virtuálnej zoznamky.  Zoznamky pre náročných...

Ten koncept si vieme domyslieť aj vďaka mnohým americkým filmom. Vyplníte svoj profil, zavesíte fotografiu a systém vám proste vygeneruje potenciálnych vhodných parterov, ktorí majú svoj profil vyplnení podobne ako vy.  Vašou jedinou úlohou je, kliknúť na ich profily .. čítať, porovnávať, hodnotiť, a potom sa... samozrejme odhodlať ku kontaktu a zoznámiť sa!

Malý problém nastáva vo chvíli, keď chcete vidieť "partnerovu" fotografiu, či odoslať správu, zoznámiť sa a vidieť, kto sa o vás zaujímal... pretože, ako vieme, nič nie je zadarmo! a tak... si tieto "služby" navyše, ktoré povedú k vášmu šťastnému životu musíte pekne zaplatiť..

Ja som túto super novú zoznamku objavila formou reklamy na sociálnej sieti... prvotne som si pomyslela, že hurá, zasa chce niekto zarobiť... Ale mojej duši detektíva to nedalo... Bolo to nové, chcela som to preskúmať, vypátrať čo je to za vecičku..

TAk som na to klikla., Nuž, a aspoň o snahe o akúsi serióznosť svedčí vari to, že vás hneď po základných otázkach ako sú meno, vek, pohlavie, čaká minimálne 12 ďalších kategórií otázok!!!!  Aby som to aspoň trochu priblížila,  nasledujú kategórie otázok o vašom vzhľade,  teda akási vonkajšia charakteristika, ktorá zahŕňala aj vierovyznanie a  rasu. Ďalej otázky o charaktere, vlastnostiach, akýsi vlastný popis osobnosti, vynorila sa predo mnou tabuľka s možnosťami, medzi ktorými si bolo treba vybrať, čo na mňa sedí...  Nasledovalo kolo pocitov a emócií, kde ste sa na základe viet a otázok dozvedeli čosi nové aj sami o sebe...  ďalej prichádzala séria otázok o dôležitých hodnotách u vás a u partnera, klasický rebríček 3 vecí, za ktoré sme najvďačnejší... Obligátne koníčky a záujmy, zvláštne charakterové rysy a vlastnosti... akoby takýchto otázok nebolo už viac ako dosť... Nuž a konečne v závere otázky o partnerovi typu... fajčiar, alkoholik, narkoman?  deti, vdovec, slobodný....

Dotazník uzatvárali údaje o bydlisku, aby vám mohol systém vyhľadať partnera z vašej krajiny, a z vášho okolia, pretože zoznamka je vytvorené pre viacero krajín a u nás dostupná len v českom jazyku.

Veru som si po tomto všetkom poriadne vydýchla.... o... a aby som nezabudla.. ešte fotografia!!! aby si vás mohlo obzrieť čo najviac partnerov.

Keď sa konečne úspešne prehryziete cez dotazníky vo vašom profile sa vytvorí akási charakteristika vašej osobnosti, ďalej tabuľka s vašimi informáciami a potom aj tabuľka s návrhom partnerov!, ktorých vám systém vybral na základe vášho profilu a kritérií...

nuž a tu sa vaše pole pôsobnosti tak akosi končí, pretože ak si túto zoznamku nezaplatíte, neuvidíte fotky záujemcov, nebudete sa môcť zoznámiť, neuvidíte kto sa o vás zaujímal..

Nuž posúďte sami, čo si to na nevinné obete zasa niekto vymslel...  a možno by tie peniaze stáli za to... pretože, čo ak vám systém nájde skutočnú lásku ? ? ? ? ? ? ?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

SVET

V jadre Únie už sme, je na Ficovi, čo ďalej

Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.


Už ste čítali?