Prefíkaný osud

Autor: nikola krekanova | 28.10.2012 o 17:01 | (upravené 28.10.2012 o 17:35) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  130x

S Petrom sme kráčali úzkou uličkou na autobusovú stanicu. Vybrali sme si túto uličku, aj keď na výber boli dve možnosti. "- Zamrznú mi uši" "- Neboj sa, ja ti ich ohrejem" Ruka v ruke, rýchlejším krokom, zrazu sa pred nami objavila postava človeka blížiaceho sa smerom k nám.

Bol to muž, mal zvláštny typ chôdze, akoby sa nakláňal do ľavej strany, na pleci mal tašku. Kapucňa na hlave, fajčil.  Už z väčšej diaľky sa mi zdalo, že ho asi poznám. Hm, ale kto by to tak mohol byť. Je mi veľmi známy. Priblížil sa a bolo to jasné.

Miloš...prebehlo mi hlavou ako raketa. Och bože, ja s Petrom za ruku a on oproti nám. Tak to snáď nie. Čo si teraz o mne pomyslí? Nič, radšej nič. Keby som sa videla v tej chvíli v zrkadle, asi by prasklo.

"- Dobrý deň" pozrela som mu do očí tak hlboko, ako sa len dalo, a tak dlho, koľko trvajú dva kroky...s otvorenými ústami.

"- Dobrý d..." tichším hlasom mi odpovedal, zabodol do mňa tie jeho nádherné modré oči,  a ja som sa topila vo vlastnej hanbe, vo vlastnom svedomí. Ešteže bolo vonku tak chladno a červeň v tvári som mohla zvaliť na studený vietor.

"- Kto to bol?" opýtal sa ma Peter prekvapene. "- Učiteľ "... nezmohla som sa na výstižnejšiu odpoveď.

Aj tak, čo mu poviem... že teraz tu s ním kráčam za ruku ako poslušná ženuška, ale o Milošovi sa mi snívajú vášnivé sny, milujem jeho nebíčkovo modré oči, a keď mi napísal "vyznanie" skoro som zošalela, a tak odvtedy prežívam platonickú lásku? Nemôžem sa na neho prestať dívať,  potom sa on díva na mňa. Keď sa o niečom musíme zhovárať, v rámci nášho "profesionálneho vzťahu", do očí mu pozerám tak dlho a tak nežne ako sa len dá...

Ten osud je ale poriadne prefíkaný.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

SVET

V jadre Únie už sme, je na Ficovi, čo ďalej

Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.


Už ste čítali?